Yeni android eğitici uygulamam yayında…

Geleceğimiz çocuklarımız için hem beyin aktivitesi yapmalarını sağlayan hem oyun oynatan bir uygulama ya da oyun hangisini tercih ederseniz 🙂
Beynium 8 adet matematik ve hafıza geliştirme oyunlarını içinde barındıran bir uygulamadır.
En kısa sürede veya belirli bir süre boyunca yapılan en çok doğru işlem puanınızı arttırıken, yanlış cevaplar puanınızı düşürür. Her seferinde önceki en yüksek puanınızı iyileştirmeye çalışırsınız.
Oyun içersinde puanınız arttıkça oyundaki zoluk seviyeleri de artmaktadır.
Oyun tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Hobi amacıyla geliştirilmiş olduğu için ne rahatsız edici reklam gösterir ne de ekstra izin ister. Çocuklarınız için güzel bir eğitim aracıdır. Tablet ile kullanıma daha çok uygundur.
Beta aşamasında olduğu için sonraki sürümlerde düzeltilmek üzere ufak tefek hatalar olabilir.

Beynium beyin için hem hafıa hem matematik yönlerine hitap eder.

MATEMATIK OYUNLARI:
  1. Sayı Sıralama: Hareket eden toplardaki sayıları küçükten büyüğe doğru sıralanmasıdır. Çocukların hızlı düşünme, topların hareketine göre yerini öngörerek doğru tahmin ve karar verme yeteneklerini geliştirir.

  1. Hızlı hesaplama: Alt alta yer alan 4 işlemlerin sonucunu en hızlı ve doğru şekilde tamin etmeye çalışırsınız.

  1. Büyük küçük: İki taraftaki matematik işleminin sonucuna göre hangi tarafın büyük veya küçük olduğuna karar verilir. Hem 4 işlemi hızlandırır hem karar verme hızını arttırır.

 1. İşlemi Bulma: İki sayı arasında bilinmeyen bir işlem yapılmıştır ve sonuç bellidir. Bu sonuca göre bu iki sayı arasında hangi işlemin yapılmış olduğunu bulmaniz istenir. Sayı hesaplamalarında tersten de düşünebilmeyi sağlar.

HAFIZA OYUNLARI
  1. Yanan Lambalar: Sıra ile yanıp sönen lambaların hangi sıra ile yanıp söndüğünü tahmin etmeniz istenir. Görsel hafızanızın gelişmesinde yardımc olur. Resmi bir bütün olarak görmeye çalışmak sizin için daha kolay olacaktır.

 1. Şekil Sıralama: Üst tarafta verilen şekillerin soldan sağa doğru hangi sırada olduğunu alt tarafa sıra ile işaretlemeniz istenir. Sıraya bir defa da bakıp tüm şekiller seri şekilde işaretlemeye çalışmanız görsel hafızanızın geliştiğini gösterir ama dikkat edin şekiller birbirine çok benzeyebilir.
 2. Aynı şekilleri bulma: Bir çok resimden aynı olanları sıra ile işaretleyerek ekrandan kaldırın hepsi bittiğinde daha çok resim gelecek ve işiniz biraz zorlaşacak. Sadece resimleri görün ve seri olmaya çalışın.
 3. Kaybolan Resim: Yukarıdan aşağı doğru giden resimler buluun içinde kaybolur hangi resmin kaybolduğunu tahmin edebilir misiniz? Resimleri tek tek sıra ile ezberlemek işinizi zorlaştırır, en iyisi hesini bütün olarak hafızaya almaya çalışmanız olmalıdır.

DAHA FAZLASI IÇIN:

Not: Eğer grafikler hoşunuza gitmediyse muhtemelen standartlarınız çok yüksek veya bir grafik tarımcısısınız. İkinci durumda bizimle çalışmak isterseniz iletişim kısmından bizimle iletişime geçmek konusunda rahat olun 🙂

Note: If you’re a graphics designer or believe in your artistic skills do not be shame to contact us about developing games together.
By the way sorry for the universal followers, there is currently no english language supoort for this game. We are in progress to add english support as soon as posible.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s